Mūsų Naujienos
LEG ir Barclays EQ projektas vaikams

2016m. sausio mėn. startavo partnerių ,,Lyderystės ekspertų grupė‘‘ ir „Barclays Operacijų Centras Lietuvoje“ EQ (emocinio intelekto) projektas Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro bendruomenei. Numatyta projekto trukmė yra 11 mėnesių. Projekto tikslas yra Didžiasalio vaikų globos centro bendruomenėje įtvirtinti vertybėmis bei pasitikėjimu grįstą komunikaciją, sustiprinti vaikų pasitikėjimą savimi, savigarbą, savivertę; paskatinti juos siekti išsilavinimo bei suteikti žinių ir įgūdžių savęs valdymui stresinėse bei konfliktinėse situacijose, efektyviam laiko planavimui ir pan. Projekte numatytos interaktyvios veiklos, kurių metu siekiama, kad vaikai mokytųsi kelti sau tikslus, prisiimti atsakomybę už savo sprendimus, domėtųsi pasaulyje vykstančiais įvykiais ir turėtų savo nuomonę bei siektų ir tikėtų, kad gali tapti pilnaverčiais, savarankiškais, ekonomiškai nepriklausomais Lietuvos piliečiais. 

2016 m. sausio 12-13 dienomis vyko dviejų dienų mokymai Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro ugdytojams „EQ (emocinis intelektas): asmeninė ir tarpasmeninė lyderystė“. Dalinamės dalyvių atsiliepimu:
Noriu nuoširdžiai padėkoti ,,Lyderių ekspertų grupei‘‘ už puikius mokymus ,,EQ (emocinis intelektas): asmeninė ir tarpasmeninė lyderystė‘‘, kuriuos Didžiasalio vaikų globos ir socialinės parmos šeimai centre vedė konsultantė Nomeda Marazienė.          
Kaip dažnai  pasitaiko, taip nutiko ir mūsų įstaigoje – į mokymus darbuotojus sukvietė vadovas, tad, nesunku nuspėti, kiek motyvuotos susirinko darbuotojos. Nelengva buvo lektorei išjudinti pasyviai nusiteikusias  mokymų dalyves. Bet ilgai laukti nereikėjo – Nomeda  pakerėjo pozityvia nuotaika,  gebėjimu valdyti auditoriją, kalbos įtaiga. Laikas, skirtas mokymams, prabėgo nepastebimai, o dar taip norėjosi paklausti ir paklausyti.
Smagu buvo dar kelias dienas girdėti detales iš mokymų, vis  buvo cituojamos lektorės Nomedos išsakytos mintys. Na, o pačios darbuotojos apie mokymus kalbėjo taip:
,,Buvo labai įdomu ir net truputį nejauku – atrodė, kad lektorė mato kiaurai, nes apie mane pasakė  visą tiesą, lyg iš knygos paskaitė‘‘, ,,mokymai buvo labai naudingi, nes padėjo geriau pažinti kolegas,  juos suprasti ir priimti tokius kokie yra. Supratau, kad žmones yra skirtingi, o tai man padės megzti šiltesnius santykius‘‘, ,,mokymai labai naudingi ir įdomūs, sužavėjo praktinė dalis, atrodytų tokie paprasti žaidimai, o tiek daug pasakantys ir parodantys‘‘, ,,mokymai labai naudingi ir kitokie, negu tie,  kuriuose iki šiol esu buvusi. Paprastai kvalifikacijos kėlimo kursuose keliamos profesinės kompetencijos, o  šiuos mokymus gali pritaikyti ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime‘‘, ,,mokymai padėjo stiprinti santykį su savimi‘‘, įstrigo Nomedos žodžiai, kad negalima sustoti, turi nuolat būti judesyje, kad jei keisiuosi pati, keisis ir aplinka‘‘, ,,reiktų tokių mokymų daugiau ir dažniau‘‘, ,,supratau, kad nekalbėdama apie konfliktą, jo nesprendžiu, o tik gilinu,  mokymai motyvuoja elgtis kitaip ‘‘.
Dviejų dienų mokymuose sužinojome daug naudingos informacijos, belieka pritaikyti sužinotas mintis realybėje, bus nelengva, bet įmanoma. Lauksime naujų susitikimų.
Pagarbiai
Audronė Petrovienė
Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro
direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui
Susisiekime
+370 686 47 858, +370 5 208 0053